اطلاعیه 513 کمیته ادیان

VVMIran

ماده 9 اعلامیه جهانی حقوق بشر: هیچ احدی نباید مورد توقیف، حبس یا تبعید خودسرانه قرار گیرد.
ماده 10 اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر انسانی سزاوار و محق به دسترسی کامل و برابر به دادرسی آشکار و عادلانه توسط دادگاهی بیطرف و مستقل است تا در برابر هر گونه اتهام جزایی علیه وی، به حقوق و تکالیف وی رسیدگی کند.
ماده 11 اعلامیه جهانی حقوق بشر:هر شخصی متهم به جرمی کیفری، سزاوار و محق است تا زمان احراز و اثبات جرم در برابر قانون، در محکمه ای علنی که تمامی حقوق وی در دفاع از خویشتن تضمین شده باشد، بیگناه تلقی شود.
ماده 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر انسانی محق به آزادی عقیده و بیان است؛ و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده ای بدون نگرانی از مداخله و مزاحمت و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای بدون ملاحظات مرزی است.
زندانیانی سیاسی و عقیدتی که بطور غیر قانونی اسیرند

زندانیانی سیاسی و عقیدتی که بطور غیر قانونی اسیرند

513

حاکمان جمهوری اسلامی ایران هر روز فعالین وگروه های مختلف ملت ایران را به بهانه واهی “حفظ امنیت ملی” “ارتباط با بیگانگان”” نشر اکاذیب ” ” تهدید امنیت ملی” ” محاربه” ” فساد فی الارض ” ” تبلیغ علیه نظام ”و… یا به جوخه های اعدام می سپارند و یا در زندان های مختلف مورد شکنجه های روحی و روانی قرار میدهند که کوچکترین نمونۀ آن ماه ها بلاتکلیفی است.

زندانیانی که هم اینک در شهرهای مختلف ایران دوران محکومیت خود را طی میکنند، فقط به دلیل انجام اقداماتی که حق اساسی و انسانی آن‌ها بوده به زندان افتاده‌اند. این اسیران در بند نمونه هائی هستند ازطیف های مختلف جامعه ومخالفان سیاست های ضد بشری جمهوری اسلامی از جمله: روشنفکران، روزنامه‌ نگاران، وبلاگ‌نویسان، وکلا، دانشجویان، فعالان حقوق کارگری وباورمندان مذهبی .
دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید این افراد با اتهاماتی مبهم که در مواردی به صورت گروهی علیه آن‌ها مطرح شده، در زمینه‌ آنچه دستگاه قضایی ایران «تهدید امنیت ملی» می‌خواند، گناهکار شناخته شده و به زندان افتاده‌اند.

اعضای کمیته دفاع از حقوق پیروان ادیان کانون دفاع از حقوق بشر در ایران، ضمن محکوم نمودن هرگونه تبعیض عقیدتی خواهان برقراری کلیه مواد مندرج در اعلامیه جهانی حقوق بشر هستند، فارغ از هرگونه تفکر، عقیده و باور.

اطلاعیه513

کمیته دفاع از حقوق پیروان ادیان
کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

این نوشته در اطلاعیه ها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.